Jak vybrat jógamatku?
Kritéria a specifikace, dle kterých se můžete rozhodnout pro tu pravou.
Design a téma: Každá jógamatka má svůj tematický podtext. Vybírat tedy můžete pouhým okem nebo dle záměru, který podložka nese a přitahuje vás.
Materiály: Jelikož se našich podložek během jógy či cvičení dotýkáme od hlavy až k patě, přírodní materiály byly pro výrobu podložek stěžejní. Neobsahují žádné toxické fujtajbly a jsou plně rozložitelné. Podložky se skládají z přírodního neklouzavého kaučuku, recyklovatelného antibakteriálního mikrovlákna a vlastních nepřehlédnutelných designů, které jsou vytvořeny ve spolupráci s umělci ze světa i ČR.
Tloušťka: Všechny podložky mají tloušťku 2 mm. Vybrala jsem tuto variantu proto, že je nejuniverzálnější. Je kombinací cestovní a studiové podložky. Vhodná pro jogíny, kteří za jógou cestují společně se svou podložkou, pokud by byla podložka silnější, byla by hned o něco těžší a u kaučuku je to opravdu znát. Se 2 milimetry mají do 1,5 kg.
Skladnost: Dá se zabalit do příručního zavazadla. Lehce ji poskládáte i do čtverce do kufru či do batohu a jít si zacvičit třeba na světa kraj a nebo jen vedle do parku. Kamkoliv vás napadne.
Protiskluzový povrch: Jógamatky se nekloužou po podlaze, ani vy na nich. Nemusíte se tedy bát, že se přerazíte u přeskoků nebo třeba u mountain climbers.
Čím více podložku využíváte, tím se její vlastnosti zlepšují. Vrchní savé mikrovlákno dobře pohlcuje a čím více se vaše dlaně zpotí, tím méně klouže. Pokud máte podložku novou a máte pocit, že by mohly ruce lépe držet, zkuste rozprášit na jógamatku trošku vody.
Všechny TERĀYA podložky jsou vhodné na všechny druhy jógy i jakékoliv jiné cvičení a můžete je omrknout zde.